ogrzewanie folią grzewczą

red snake

FOLIE GRZEWCZE

W każdym domu lub mieszkaniu musimy zamontować system grzewczy, który dostarczy ciepło do naszego budynku od jesieni, aż do wiosny. Spośród dostępnych rozwiązań technologicznych najkorzystniejsze cenowo i jednocześnie najbezpieczniejsze są folie grzewcze na podczerwień firmy Red Snake. Przekonaj się sam ile będzie kosztowała instalacja dla Twojej inwestycji.

Oszczędny i tani system grzewczy

Najtańszy, komfortowy i bezawaryjny system grzewczy

Przy budowie tradycyjnego systemu grzewczego istnieje wiele elementów, które musimy dodatkowo wykonać w celu jego działania. Centralne ogrzewanie gazowe wymaga przyłącza gazowego (to koszt ok 5-7 tysięcy zł), dodatkowo potrzebny jest komin (dodatkowe 3-5 tysięcy). Ogrzewanie na paliwo stałe również potrzebuje komina oraz kotłowni (każdy m2 kotłowni to ok 2-2,5 tysiąca zł). Oznacza to, że już na samym początku ogrzewanie foliami Red Snake ma ogromną przewagę. Co więcej, komin trzeba co roku czyścić i robić przegląd kominiarski. Gaz również wymaga cyklicznych przeglądów (coroczne wydatki 150-300 zł). Tradycyjne piece centralnego ogrzewania oraz pompy ciepła mają krótkie gwarancje 2-5 lat, czyli musimy liczyć się z tym, że oprócz zwykłej konserwacji, w ciągu paru lat czekać nas będzie jakaś modernizacja. W tradycyjnym systemie są jeszcze elementy ruchome: pompy, hydraulika, zawory, które również mogą ulec awarii. Pod względem kosztów montażu oraz konserwacji system ogrzewania Red Snake jest po prostu bezkonkurencyjny!

Niski koszt użytkowania

A co z eksploatacją? Czy ogrzewanie prądem jest faktycznie takie drogie?
„Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jak i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewają wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Komfort i bezpieczeństwo

Twój komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla Twojego zdrowia. Przy temperaturze powietrza powyżej 22*C i ruchu powietrza, który wzbija kurz następuje podrażnienie błony śluzowej co może skutkować chorobami gardła, alergiami czy przeziębieniem. Z kolei niska temperatura ścian wpływa na rozwój pleśni i grzybów, których wpływu na zdrowie tłumaczyć nie trzeba. W skrajnym przypadku widzimy wykwity tych mikroorganizmów w rogach pomieszczeń, jednak najczęściej nie widzimy ich rozwoju, uznając że problem nie istnieje. Ogrzewanie promiennikowe systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.”

– więcej na stronie www.redsnake.pl

Jakość i technologia

System grzewczy Red Snake to cienka folia. Jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Zalaminowana jest dwoma warstwami twardych folii. Do folii dostarczane jest bezpośrednio zasilanie. Pominięcie części ruchomych, które możemy spotkać w tradycyjnych systemach grzewczych, takich jak pompy, zawory, hydraulika, eliminuje awaryjność systemu i konieczność serwisowania oraz wymian tych urządzeń. Dzięki temu system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co jest potwierdzane 25-letnią gwarancją.

System grzewczy Red Snake jest niezwykle prosty w użytkowaniu i praktycznie bezobsługowy. Sterowanie ogrzewaniem jest intuicyjne i daje użytkownikom komfort oraz oszczędność.

Finansowanie

FIRMY I INSTYTUCJE

Instalację dla Państwa firmy możemy leasingować za pomocą banku PKO leasing. Wyceny przygotowywane są indywidualnie i dostarczane wraz z ofertą. Formalności załatwiane są z przedstawicielem banku, który odwiedzi Państwa w siedzibie firmy.

Nie musisz inwestować dodatkowych środków, przecież i tak płacisz za prąd.

OSOBY FIZYCZNE

Nie musisz posiadać gotówki. Elektrownia słoneczna to nie jest zabawka dla bogatych.

Jeśli stać Cię na płacenie za prąd, to stać Cię na własną elektrownie. Twoją instalacje można sfinansować preferencyjnym kredytem dla elektrowni fotowoltaicznych oferowanym przez bank BGŻ. U nas załatwiasz wszelkie formalności. Oprocentowanie to jedynie 4,2% rocznie, bez dodatkowych kosztów!

Zamiast do elektrowni, płać do banku ratę za elektrownie. Jak przestaniesz płacić raty to będziesz mógł się cieszyć darmowym prądem!

NASI PARTNERZY

kontakt

biuro@dombezoplat.pl

+48 61 8 700 432

MB PARTNER Michał Buchwald

NIP: 7822248014

ul. Oświęcimska 2
61-337 Poznań